fbpx
Seks to ważna część szczęśliwej egzystencji zarówno kobiet jak i mężczyzn. Stosunkom seksualnym nie sprzyjają rutyna codzienności i tempo narzucane przez życie. W relacje partnerów wkradają się monotonia i zmęczenie, które mogą stać się zabójcami miłości. Można jednak skutecznie temu zapobiec korzystając z dóbr pochodzących z apteczki przodków.

Jednym z afrodyzjaków który zasługuje na uwagę, ze względu na swoje działanie zwiększające  sprawności seksualną i popęd płciowy jest żeń-szeń.

W dziewiętnastym wieku wartość tego korzenia była wyższa niż wartość złota, właśnie dlatego, że stosowany był leczeniu impotencji i bezpłodności.

W jaki sposób żeń-szeń stymuluje podniecenie i ułatwia stosunek?

Żeń-szeń - naturalny afrodyzjakKorzeń ten intryguje już samym swoim wyglądem. Nawet jego chińska nazwa “rénshēn” oznaczająca “człowieka-korzeń” wskazuje na to, że jego kształt przypomina sylwetkę człowieka, często płci męskiej. Eksponowanie piękna ludzkiego ciała zaczęło być wykorzystywane na dużą skalę dopiero w mediach i internecie. W poprzednich epokach nagość była mniej powszechna i dostępna. Prowadziło to do tego, że dla niektórych podniecający był sam widok żeń-szenia kojarzącego się z obnażoną osobą.

Warto zadać sobie pytanie, czego potrzebuje organizm, aby relacje seksualne partnerów były udane? Wigoru. Po ciężkim lub aktywnym dniu zwykłe zmęczenie pozbawia partnerów ochoty na seks. Z wyczerpaniem można skutecznie walczyć za pomocą żeń-szenia. Korzeń ten bogaty jest w związki zwane ginsenozydami. To właśnie one zwiększają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. Dzięki temu wszystkie narządy są lepiej dotlenione  i wzrasta zdolność organizmu do wykonywania wysiłku fizycznego. Kochankowie mogą swobodnie korzystać z odzyskanych sił, dzięki czemu wzrasta ich aktywność seksualna.

Żeń-szeń powinien być szczególnie interesujący dla pań, które chcą uwieść swojego partnera.  Jest on typowym, męskim afrodyzjakiem, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu funkcji seksualnych. Przede wszystkim podnosi  libido i wspomaga produkcję testosteronu. Hormon ten kontroluje proces produkcji plemników. Jego odpowiednie stężenie zmienia mężczyzną w kochanka doskonałego, ponieważ bierze udział w procesie erekcji. Najpierw zwiększa uwalnianie tlenku azotu przez komórki śródbłonka prącia, a później prowadzi do rozkurczu mięśni gładkich ciał jamistych,  zwiększa przepływ krwi i powoduje wzwód. To dobry początek, aby proces uwodzenia zakończył się sukcesem.

Według medycyny chińskiej korzeń żeń-szenia to również panaceum, czyli lek na prawie wszystkie dolegliwości, nawet na kobiecy, stereotypowy „ból głowy”.

Autor: Aleksandra Smoczyńska

Voucher na szkolenia kulinarne w naszym Instytucie kupisz tutaj!

Tagged with:
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *